Tuesday, August 18, 2009

Köik on kokku unenägu

Tänaseks on meie uus kodu enam-vähem sisustatud. Meie elamine on ilusam ja avaram kui kunagi varem, lisaks kolmekordsele ridaelamule on meil nyyd ka oma aed ja söögituba vaatega laiuvatele heinamaadele. Öhtusöök päikseloojanguga on edaspidi meie elu igapäevane osa.
Lapsed on ysna kiirelt kohanenud, mängivad ja toimetavad nagu midagi ei olekski muutunud... Eile öhtuks said Lotta ja Kristin oma toad korda ja höljusid pidulikes kleitides nagu väiksed printsessid mööda maja ja aeda. Eile öhtul oli meil ka esimene teepidu. Pöhiliselt olid kylla tulnud kursusekaaslased Solvik koolist, kes on hetkel Päri kursusel. Lisaks neile ka Holger, Käty ja Maarja, siis veel Sinikka oma koeraga ja Johanna ning Peter.
Naabrid on meid toredasti vastu vötnud ja köik on äärmiselt söbralikud ja naeratavad alati. See on väga armas. Esimene hirm saada pölatud ja äratöugatud on juba hääbumas. Vaid möni yksik on pisut ebalev...
Eilsest alates otsin tööd. Esimesel päeval käisin kohe läbi 7 kohta: lasteaedade kett Järnas (5 lasteaeda Järnas, uus kohtumine personalijuhiga kolmapäeval kell 15:30.), puuetega laste keskus Mora Park (väga looduslik ja avatud inimestega koht, annavad teada septembris), puuetega noorte keskus Solberga (väga kub juhataja, kes peab lahti laskma 20 töötajat, sest lapsi on vähem ja rahastamine väiksem tavapärasest. Pakkusin vöimaluse, et saaksime koos projekte teha), käsitöövabrik Solbergis (neil on mönus töö, aga hetkel köik töötajad olemas), Vidarklinik (kohtumine personalijuhiga täna näitas, et ka neil on vaja palju inimesi koondada ja nad on isegi önnetud, rohkem töötajaid ei vajata), Örjanskolan (kohtun täna kell 12:00 Marjaga, kes on seal öpetajate kolleegiumi esindaja) ja Naturbrukgymnasium meie kodu lähedal, sinna lähen pärastlöunal uuesti.
Kokkuvötval saan öelda, et elamine on meil fantastiline, lapsed on röömsad ja röösad, tööd näib siin kyll yllatavalt raske leida... Otsime rahulikult edasi! Lasteaedades on vabu kohti kindlasti, sest väikeseid lapsi on siin igal aastal jälle rohkem.
Keeleöpe algas täna. Panime hommikul lastega uute sönade silte. Nyyd on suurematel objektidel majas nimed kyljes. Öhtul vaatame Harry Pottery filmi rootsi keeles ja noored lähiymbrusest on lubanud meid öpetama tulla. See saab pönev olema!
Meie aadress on Stockholm län, Södertälje ort, Järna kommun, Ytterjärna Skogsbrunsbyn 15.2 comments:

bettani said...

Sa kirjutad NII HARVA, me ei jõua kuidagi su uusi seiklusi ära oodata !!!
Kalli

Eliko said...

Tere!
Kuidas teil viimasel ajal läinud on - kas oled tööd leidnud ja kas keel kõigil juba suus? :) Palun pilte uuest kodust ja juttu ka juurde!

Olge õnnelikud!
Eliko