Wednesday, August 12, 2009

Meie pere kolib Rootsi

Idee Rootsi kolimisest on keerelnud ja veerelnud minu peas ligi aasta. See mõte on olnud kui väikene fantastiline luuletus, mis ikka ja jälle tagasi tuleb ja ennast kuulama sunnib. Nüüd on ka Kristin, Karl ja Indrek päri, et tuleb minna. Kolime Ytterjärnasse, Järna kommuunis, Södertälje lähedal. Koht on supereriline: Indrek tahtis mägesid ja mina merd, siin on kaks kombineeritud, kuigi mäed on väga mõnusad, mitte liialt tormilised ja meri on pigem järvelik sisemeri.

Täna on pakkimise päev. Väljas kallab kui oavarrest, juba hommikust alates. On pisarad ja on hala...
Ise olen asjalik. Sorteerin asju. Mõned on väga mõtetud ja ebavajalikud (prügikasti), mõned on eluks väga vajalikud, mõned on lihtsalt väga mõtekad, kuid sealjuures äärmiselt ebavajalikud (need tulevad kõigest hoolimata siiski kaasa).
Tegelikult olen ma ju pakkimise ja kolimise meisterliigas juba mitmeid aastaid. Olen kolinud oma elu jooksul juba väga mitmeid kordi: Aravete - Paide - Altja - Tallinn, Lasnamägi I - Hiiu - Lasnamägi II -Lasnamägi III - Lasnamägi II - Altja - Mustamägi - Tondi - Pirita-Kose - Kunderi - Kopli - Harku - ja nüüd Rootsi:)
Neist 13 korda olen pakkinud ise ja iga kord on asju aina rohkem ja rohkem:)...
Võib ju öelda, et kolimine on mulle omane. Peaksin olema harjunud oma koli kokku pakkima ja siis uues kohas kiirelt kohanema. See on ka absoluutselt tõsi, kuid iial ei ole ma veel välismaale kolinud, kuigi reisinud olen Euroopa risti-põiki läbi. Tegelikult ei ole Rootsi, Soome ja Läti minule enam ammu võõrad, tunnen kõikides nendes riikides ennast nagu kodus.
Viimasel kahel nädalal on kogu pere siiski ärevil ja peame pidevalt üksteist rahustama. Kõik on tulnud nii äkki ja meie kodu on meile kallis. Tegelikult pole vahet, kus sa elad, põhiline on olla koos ja õnnelik!

Meie kodu läheb välja rentimisele!


80m2 kolm tuba teisel korrusel, ökoloogilised ehituslahendused, avarus, mugavus ja kodusoojus. Meil on toredad naabrid, kes tervitavad ja valvavad nii kodu kui autosid.
Saun, suur vann, aknaga vannituba. Suured aknad ja kõrged laed. Avatud köök ja moodne tehnika. Taaskasutustellistes originaalne kamin, mille ees on külmadel ja kõledatel sügistalvistel õhtutel mõnus teed juua. Igas toas on savikrohvi ja laiad põrandalauad. Korteris on ka kolikamber ja partepealne magamisruum.
Maja ees on uus mänguplats lastele, maja taga on suur tiik, kus on talvel mõnus uisutada ja kevadel, suvel, sügisel parte toita.
Meie kodu asub Harku mõisa juures, paikkonnast saad lähemalt lugeda siit. Harku asub Tallinnas 5 km kaugusel, Kesklinna on 10 km, tavaliselt sõidan Kristiinesse 10- 15 minutiga. Kui autot ei ole, siis saab kasutada ka bussitransporti, peatus on meie kodust 4 minuti kaugusel, vähemalt iga tund läheb buss, aga ka tihemini.
Lähim väikekool on Harkujärve Lasteaed-Algkool ja suurem kool asub Tabasalus, kuid see on juba tõesti suurkool. Lasteaed asub nii lähedal, et õueajal on võimalik oma last aknast jälgida:)... Harkus on ka raamatukogu, noortekeskus, pood ja arstitädi. Ümbruskonnas on palju loodust: park tiikidega, mets ja raba. Uuendatud Nõmme turule saab jalgrattaga läbi metsa ja talvele on võimalik suusatada väga korralikult sissesõidetud ja valgustatud radadel.

Meie kogemus Harkus on olnud väga positiivne, sest kuigi linnale nii lähedal on siin elamisel ikkagi selline rahu ja vaikse maaelu hõng. Hommikuti kirevad kuked ja naabrinaised jutustavad pesuriputamise puude all külaelust.


Kui tead kedagi, kes võiks sellisest kodust huvitatud olla, siis anna meile märku. Rendime pikemaks ajaks ja soovitajatega üürilised on eelistatud:).
indrek@parts.ee tel 50 38 911

No comments: