Monday, June 27, 2011

Maailma tajumisest

Juba lapsest saadik olen mõelnud, kuidas on olla teise inimese nahas. Üsna sageli võib kohata inimesi, kes eeldavad, et kõik kogevad maailma samamoodi kui nemad ja seega ka õpivad samamoodi. Mõnikord olen kohanud selliseid õpetajaid, kes teavad täpselt kõigest kõike.

Danieli loeng on ehe näide sellest, et inimeste maailmatunnetuse viisid võivad olla kardinaalselt erinevad. Mõned inimesed on väga erilised ja võimelised seega märkama ja kogema asju, mida paljud teised ei märka või sugugi oluliseks ei pea.

Selleks, et kõik inimesed saaksid iseennast ja oma andeid tundma õppida ja olla loovad peavad õpetajad olema avatud ja valmis uudseid lahendusi vastu võtma. Maailm ei ole must ja valge. Maailm on väga väga värviline. Kui palju värve on lubatud meie koolides?

Soovitan võtta need tühised 10 minutit ja Danieli lugu ära kuulata. 

Ted talks lehelt:

Daniel Tammet has linguistic, numerical and visual synesthesia -- meaning that his perception of words, numbers and colors are woven together into a new way of perceiving and understanding the world. The author of "Born on a Blue Day," Tammet shares his art and his passion for languages in this glimpse into his beautiful mind.

No comments: