Friday, August 26, 2011

hariduspoliitikast ja noorest õpetajast

Siin seal toimub õpetajatele suvekoole. Mina võtsin kätte ja hakkasin uurima noorte õpetajate suvekoolide  teemat, et kes ja kus. Sattusin hoopis Noorte Õpetajate Huviklubile (loe NÕHKi suvekoolist, rahastab EDUKO), mis tegutseb Tartu Ülikooli juures. Juhiks on Alo Lõoke, kes on juhuslikult ka IRL aktiivne liige.

Huvitav on sealjuures see, et Alo tahtis esialgu ärimeheks saada "Nüüd on tal aga suuremad plaanid: tulevikus avaks ta hea meelega oma kooli või juhiks juba mõnda olemasolevat direktorina.

Selle eesmärgi poole astub Alo kindlal sammul. Ta on lõpetanud majandusteaduskonna bakalaureuseastme ja õpib praegu magistris edasi koolikorraldust.

Haridusvaldkond pakkus Alole huvi juba majandust õppides. Oma lõputöö kirjutas ta teemal «Kutsehariduse probleemid Eestis Tartu Kutsehariduskeskuse näitel» (seda tööd ma kahjuks veebist üles ei leidnud), mis esiti küll ei tundu kuidagi majandusega seostuvat. Alo sõnul on aga majandus ja haridus vägagi seotud. «Parim majanduspoliitika on just nimelt hariduspoliitika,» kuulutab ta veendunult. " (Tartu Ülikooli lehest)
Tartu Ülikool annab välja EDUKO rahastatud huvitavalt kallutatud sisuga lehte "ÕPETAJAKS" see on täitsa omamoodi põnev lugemismaterjal...soovitan vaadata!
"Veel majandusteaduskonnas õppides sai Alo ülesandeks anda välja (!!!) haridusteaduskonna ajalehte Õpetajaks. Sellega seoses oli tarvis piltidele reklaamnägusid, need otsis Alo  välja muidugi haridusteaduskonna tudengite seast.

«Saime kõik kokku ja pidasime maha ühe kolmetunnise fotosessiooni. Kuna see oli nii lahe ja inimesed huvitavad, kutsusin nad Wernerisse koos pilte vaatama. Ja kuna ka seal oli vahva olla, siis mõtlesimegi veel kokku saada ja lõpuks panime endale ka nime: Noore Õpetaja Huviklubi,» räägib Alo särasilmil NÕHKi sünniloost.

Sealt alates sai Alo üheks suurimaks eesmärgiks õpetajakoolituse arendamine. Praegu on tal selles valdkonnas plaanid valmis 10–15 aastaks. Mõned neist avalikud, mõned salajased." (samast allikast)

Miks siis üleüldse kasvatusteadusi õppida... olen kindel, et Alo teeb veel suuri tegusid!

Loe minu sissekannet hariduse tähendusest Eestis ja Euroopas ning sellest kuidas mehed haridusvaldkonnas lihtsa vaevaga karjääri teevad.

No comments: