Wednesday, October 05, 2011

uudiseid Kreekast ja Eestist

Täna oli Ateena tänavatele kogunenud ligi 15 000 inimest. Inimesed nõudsid valitsuse tagasiastumist ja kärbete külmutamist.

Kuidas kodanike rahumeelsed meeleavaldused muutuvad vägivaldseks?

The Crack-Down Formula seems to have success: first some ‘hoodies’ create trouble and provoke riot police, police fires tear gas and starts beating, people get angry and scared, the rest is known… The demonstration falls apart, people get scared to join future protests.

Sarnaselt USAga on meeleavaldajate hulgas alati paar kolm, kes viskavad politsei suunas kive, sellele järgneb pisargaas ja meeleavaldajad pekstakse jõhkralt laiali. Järgmisel korral ei julge samad inimesed enam meeleavaldusele tulla... (USAs tunnistasid politseinikud näiteks, et need olid erariietes "omainimesed")

Peksti isegi ajakirjanikke. "Päeva naelaks" (ringleb ka facebookis) on foto, millel märulipolitseinik lööb pähe naisajakirjanikku, kellel on käes fotokaamera.

Loe täpsemalt ja vaata videosid, pilte ühe kreeklase (?) inglise keelsest blogist.

Uskumatu jõhkrus ja vägivald, politsei sõda oma inimeste vastu...

Leidsin ka ühe soome keelse alternatiivsete uudiste lehe, kust saab lugeda kodaniku uudiseid kogu maailma sh nii Kreeka kui teiste maade meeleavaldusest.

Ma ei saa kuidagi nõustuda väidetega nagu oleksid Kreeka Inimesed kuidagi eriliselt lollid ja laisad. Inimesed, kes tänavatele tulevad,  on demokraatia puudumisest riigis täiesti meeleheitele viidud... 


Eestiski ilmub nüüd kriitilisemaid kirjutisi. Ilmselt on paljudel kops üle maksa läinud...

Eestis käib külm sõda eestluse väljasuretamiseks

Einar Eiland kirjutab: Et määratleda tänapäevaste sõdade olemust, peab olema üheselt mõistetavalt teadlik riigi funktsioonidest ja ülesannetest. Nüüdisaegsele riigile on omased peamiselt kaks ülesannet: rahvastiku taastootlikkuse tagamine ja territooriumi haldusvõime tagamine. Migratsioon, iibe negatiivsus ja majade tühjad aknaruudud räägivad siinkohal iseenda eest. Selle lahingu oleme kaotanud.

Mart Helme arvab, et Euroopa majandust ei päästa enam ükski abipakett

Vaevalt jõudis riigikogu anda oma nõusoleku Euroopa stabiilsusfondis osalemiseks, kui Euroopa Komisjoni president Jose Barroso ning mitu „sõltumatut“ majandusanalüütikut teatasid, et euro, Euroopa Liidu ja Euroopa majanduse päästmiseks läheb tegelikult vaja kokku kaks triljonit (!) eurot. 

Aga nüüd on ju hilja, rong on juba läinud... või jõuab veel kella keerata? 

No comments: