Thursday, April 26, 2012

Suvekursus Solvikis 30 juuli kuni 5 august

Kuna ettevalmistused suvekursuse korraldamiseks on alanud, siis mõtlesin ka oma blogis intuitiivpedagoogika nädalast Rootsimaal Järnas veidike lähemalt kirjutada.

Suvekursusest Solvikis on aastate jooksul saanud omamoodi intuitiivpedagoogika kogukonna kokkusaamise koht. Päri, Merete, Irise ja Sinikka õpilasi leidub tänaseks väga erinevates riikides üle kogu maailma. Sealjuures on ka Eestist alati olnud omajagu osalejaid. Mina ise tulin esimest korda Järnasse 2006.aastal ja siis koos Triin Tarniga, kellega samal ajal õppisime magistrikursusel andragoogikat.

Intuitiivpedagoogikast on kirjalikke materjale leida vaid väga üksikuid. Eelkõige ongi see praktiline harjutamine, mille varalt kasvatakse. Kursus Solvikis pakub selleks suurepärase võimaluse. 

www.intu.se lehel on õpetajad kirjutanud:

Pär Ahlbom Mängud ja harjutused   Lapsed mängivad. Mängides nad kasvavad, arenevad ja õpivad. Selle põhieelduseks on teatav sisemine ja väline rahulolu. Läbi improvisatsiooni, vaba ja teadliku harjutamise ja mängimise püüame me leida seda rahulolu ning musikaalsuse alget, mis ühtlasi aitab meil eristada sunnitud olekut vabast. Kui meie, täiskasvanud mängime ja harjutame sama avatult nagu lapsed, siis lisaks enesearengule paneme ka aluse algupärase elu kultuurilisele uuendusele.

Merete Lövlie Maalimine  Kuidas leiab inimene loomingulisuse iseendas? Minu juures tehakse seda paberi ja värvidega, sest värvid kõnetavad meie sisemaailma kõige otsesemalt. Mina aitan sul värvide abil avada oma loovuse. Võõrad pildid kaovad ja sa leiad enda pildimaailma.


Sinikka Mikkola Werbeck-laul  Füüsiline keha on laulvale inimesele instrumendiks. Selle instrumendi sees on tema lauluhääl. Harjutusi tehes õpitakse oma häält vabastama elu jooksul kogutud takistustest. Kõla, kõnehääle, hingamise ja liikumise kui töövahendiga saab avada blokeeringuid, pinges kohti, traumasid jne, et kõlaenergia saaks vabalt liikuda. Kuulamise ja kõlaehituse vahel tekib dialoog, selle dialoogi taset pidevalt tõstes jõutaksegi loova laulmiseni. Sinikka Mikkola laulukool

Iris Johansson Primaartöö ja kommunikatsioon
 Irise korraldab vestlusringe, kus igaüks saab tulla oma küsimusega. Lisaks grupitööle toimuvad ka individuaalnõustamised. Iris on ka kirjutanud raamatuid. Autobiograafilises teoses "Teistmoodi lapsepõlv" kirjeldab ta iseenda kogemuse põhjal autismist ja sellest väljakasvamisest. (Irise teksti koostasin ise)

Täpsemat infot võib leida intuitiivpedagoogika kodulehtedelt www.intu.se ja www.intuitiv-pädagogik.de ning facebooki gruppidest Intuitive Pedagogy ja Intu.

Sellel aastal tegeleme lisaks harjutamisele ka omavaheliste võrgustike tugevdamisega, sest huvi praktiliste kogemuste vahetamise ja koostöö edendamise vastu on suur. Eelmisel kursusel Solvikis oli jutuks õppereiside korraldamine erinevatesse alternatiivkoolidesse Euroopas ja Saksamaal Waldkirchis arutasime ühtse veebiplatvormi loomise võimalusi. Kui soovid nendel teemadel kaasa rääkida, siis tasub kindlasti kohale tulla. 

Lisaks õppimisele ja võrgustikutööle on Solviki kursusel oluline rõhk puhkusel ja heal söögil. Paljud tulevad suvekursele peredega, sest tegevust on siin ka lastele. Solviki kooli ümbritsevad kaljused metsad ja meri. Mõned pildid ümbritsevast loodusest olen üles pannud juba oma varasemates postitustes.

Alustasin intutiivpedagoogika blogiga, mis on küll inglise keeles, aga sisaldab mõningaid viiteid ka eestikeelsetele allikatele. Oled oodatud lugema, kommenteerima ja kaastööd tegema. Intuitive Pedagogy Journal.

Kui soovid osaleda või rohkem infot, siis kirjuta info@intu.se. Reisimiseks on kõige odava koopereeruda ja tulla laevaga või lennata Ryanair lennukiga (Stockholm Skavsta jääb ainult 50 km kaugusele Solvikist).

Kohtumiseni Solvikis!

Pildid minult ja Maarja Urbilt.

No comments: