Friday, September 07, 2012

Soovita ausaid ja kompetentseid sõpru poliitikasse!
Järjest tuleb uudiseid korrumpeerunud ja masendavatest poliitikutest. Tänased teated näiteks siis niisugused:

Lauri Laasi: kui oled keskerakondlane, siis tuleb poliitilisteks protsessideks valmis olla

Juhtpoliitikuid Viimsist suhtlevad ajakirjanikuga:

See on kõik, mis teil on öelda? Kirjutage seda jah, et Viimsi vallavolikogu esimees saatis teid põrgu. Nii kirjutagegi. Kui veel tahate midagi uurida, uurige veel kusagilt.
 Nii ülbe siis oletegi? Nii ülbe olengi. Saadan teid lihtsalt põrgu!

Kas teiega seonduvalt ei tohi siis midagi küsida? Ma ei viitsi teiesuguste tüüpidega üldse tegeleda. Ma ei viitsi teiega tegeleda.

Käige põrgu!


Tekib tunne, et varsti on uudisväärtus hoopis sellel, kui mõni poliitik on normaalne, väärikas, ei sõima ja ei võta altkäemaksu, ei kauple oma võimuga, vaid tegelebki poliitika tegemisega rahva ja oma valijate hüvanguks. Peaksime hakkama neid üksikuid vastuvoolu ujujaid kaardistama ja eraldi esile tõstma.

Facebookis heidetakse nalja, et ei olevat tõsine poliitik, kui krimiasja kukil ei ole. Eraldi on lehekülg "Ei korruptsioonile ja laristamisele" korruptiivsete artiklite edastamiseks ja sealt tuleb uudiseid kui Vändrast saelaudu.

Kurb ja samas ka tore, sest kohalikud valimised on lähedal. Äkki siis seekord rahvas valib midagi targemalt kui "Lihtsalt igale lapsele lasteaiakoht" või "Eesti viie rikkaima riigi hulka" plakateid ja ilusaid naeratusi. Viimase aja poliitskandaalid igatahes võiks ju inimestele niipalju aru pähe raputada.

Samas on raske midagi või kedagi üleüldse valida. Pole ju midagi muud kui needsamad korruptandid ja sabakeerutajad ongi. Eh! Mõtlesin, et ehk tuleks Eestis "Noored Kooli" programmi kõrvale algatada programm "Ausad ja kompetentsed poliitikasse". Loodetavasti ei rahastaks seda ettevõtmist Armin Karu või näiteks Swedbank, vaid mingi ühing nagu näiteks Kodaniku Hääl või ehk keegi teine sarnane.

Selge on see, et kuniks normaalsed inimesed poliitikast kauge kaarega mööda käivad, midagi meie poliitmaastikul muutuma ei hakka. Mõõt sai täis! Võtsin eraldi ette ja kirjutasin asjalikele naistele, keda tunnen ja online märkasin, et nüüd on aeg minna kohalikku poliitikasse. Paar inimest jäid kohe mõtlema ja paar lisaks lubasid oma tutvusringkonnas lahtiste silmadega ringi vaadata.

Võib-olla peaksime kõik kriitiliselt oma tutvusringkonna nimekirja läbi käima ja ise soovitusi tegema hakkama. Tulemusena võtavad osad meist, kes tõesti võiksid elu Eestis paremaks teha, julguse kokku ja hakkavad hoopis ise seda poliitika asja ajama. Need praegused tüüppoliitikud võivad siis rahulikult KAPOs ja kohtumajades oma asju selgitamas käia, ilma maksumaksja raha selleks kulutamata.

No comments: