Monday, November 26, 2012

Kolm aastat intuitiivpedagoogika kursust

Niisiis, kolm aastat intuitiivpedagoogika kursust Solvikis on jälle selja taga. Minul juba teine ring. Irene Sarglal (Tartu Maarja Kooli abiõpetaja) ja Helle Suurlahel (Keila Läte Erakooli klassiõpetaja) sai esimene ring täis. Eestlasi oli teisigi, Keiu Juurmaa on käinud kaks aastaringi, aga mõned olid alles esimest-teist korda tulnud. Kokku oli osalejaid ca nelikümmend ja nad tulid kaheteiskümnest erinevast riigist. Sõidavad juba kodupoole... Minul oli vaja ainult läbi metsa tulla. Nüüd istun kodus diivanil ja mõtisklen. Korraks on vaikus ja rahu.

Alates suvisest kursusest kuulun IP kolleegiumisse, tegelen põhiliselt kommunikatsiooni ja korralduslike küsimustega. Seetõttu on iseenda jaoks aega järjest vähemaks jäänud, kuid siiski. Õpin pigem õpetajatega koostööst ja arutlustest. Samas püüan alati vähemalt Päri hommikustest harjutustest osa võtta, Meretega maalida ja Sinikkaga laulda ning õhtustes ühismängudes, -laulmises kaasas olla. Üks olulisim osa kursusest on kohtumised inimestega. Selleks on nüüd veelgi enam põhjust, tutvusringkond on kasvanud plahvatuslikult. IP-l osaleb ju alati inimesi maailma erinevatest paikadest.

Seekord tegime plaani järgmiseks 2013. aastaks. Solvikis algab uus kolme-aastane intuitiivpedagoogika tsükkel ja regulaarsed kursused hakkavad lisaks Rootsi, Saksamaa ja Prantsusmaa toimuma ka Eestis. Täpsemad IP kuupäevad kogu maailmast on kättesaadavad www.intu.se. Järgmine kokkusaamine Solvikis on 31.01 kuni 03.02, Tartus Maarja koolis saame kokku 8.-10. märtsil (Eestis kontaktiks ikka irene.sargla@gmail.com).

Paljud vanad olijad ilmselt jätkavad ja uued on alati teretulnud liituma. Lisaks Meretele, Pärile ja Sinikkale on Robert Hogervorst suvest alates Solviki intuitiivpedagoogika kursustel õpetajaks, aga Eestis ta esialgu ei osale. Vaatan suure huviga, kuidas asjad edasi liiguvad...

Lisaks IP asjadele tegutsen Rootsis ka waldorfi tulevikukonverentsi juhtgrupis. Kavas on korraldada kolm suurt konverentsi, et lapsevanemate, õpetajate, teadlaste ja koolijuhtidega arutada waldorfkooli tuleviku teemadel. Tegemist on väga huvitava arendusprojektiga, eesmärgiks on luua avatud waldorf-foorum. Täna oleme protsessi alguses ja ilmselt kirjutan sellest pikemalt juba edaspidi mõnes postituses.

Kuigi ümberringi toimub nii paljut, on minul endal järsku peal suur väsimus. Nagu ikka aasta pimedamal ajal, kui asjad liiguvad omasoodu ja elu niidiotsad on juskui käest libisemas...

Homme ja ülehomme olen Solvikis hakkame koos Regina Ludmilaga Prahast ja Maarja Urbiga Berliinist maalima. Tuleb väike Picking Apples kokkusaamine. Naised maailmast maalimas. Picking Applesi tegemistest inglise keeles saab lugeda siit.

No comments: