Tuesday, September 24, 2013

Koonerdame taaskord laste arvelt?

Tänane uudis Päevalehelt:
Koalitsioonilepingus lubatud huviringiraha oleks liiga kallis, arvab rahandusminister Ligi. 
Ehkki rahandusministeerium avalikustab järgmise aasta riigieelarve sisu alles täna, on juba praeguseks selge, et vähemalt üks koalitsioonilepingusse kirja saanud märkimisväärne punkt jääb täitmata. Nimelt pidanuks koalitsioonilepingu järgi hakkama järgmise aasta algusest kehtima iga lapse kohta kuni 130 euro suurune aastane huviringiraha, mida saaks muu hulgas kasutada ka noortespordi finantseerimiseks. Paraku on praeguseks selge, et 2014. aasta eelarves seda ei ole. 

Imbi Paju kirjutab oma facebooki kontol ja avaldab nördimust:
Miks naised ei sünnita? Paneme suitsetavad emad vangi, vanavanemate puhul, kui nad jäävad haigeks kasutame eutanaasiat ja homod on oht eesti rahva iibele! Kuid tegelikult on rahva eksitentsile ohuks selliste hoiakute levitamine ja taolised otsused, millest saab lugeda siit. Tõesti Cicerol oli õigus kui ta ütles, et ori ei tahtnud saada vabaks vaid orjapidajaks, just nii kasutavad mõned meil võimu, 20 aastat pärast okupatsiooni.
Edastan ka lastekaitse liidu pressiteate, mis ilmselt on juba ka meediasse jõudnud.

MTÜ Lastekaitse Liit
24.09.2013
Pressiteade: Lapsed ei saa olla Eesti jaoks liiga kallid!
MTÜ Lastekaitse Liit taunib Vabariigi Valitsuse otsust, mitte kehtestada järgmisel aastal koalitsioonilepingus lubatud huviringiraha, kuna rahandusminister Ligi arvates oleks see liiga kallis.
...
Rahvusvahelisel lastekaitsepäeval juhtis Lastekaitse Liit otsustajate tähelepanu asjaolule, et järgmise aasta riigieelarve koostamisel peavad lapsed olema prioriteediks.
...
Olukorras, kus võrreldes 2000. aasta loendusega on alla 18-aastaste laste arv kogurahvastikus kahanenud 74 000 võrra, ligi viiendik lastest elab Eestis vaesuses, ning vähem kui pooled kooliealistest lastest tegeleb huviharidusega, ei ole aktsepteeritav laste huvide tagaplaanile jätmine riigi eelarves,“
...
MTÜ Lastekaitse Liit rõhutab ka täna: „Riigikogul tuleb 2014 aasta eelarve menetlemisel otsustavate reaalsete sammudega leevendada laste vaesust ja sellega kaasnevat ebavõrdsust ning tõrjutust. Üheks kindlaks meetmeks on huvihariduse toetamine, kuna huviharidus arendab laste loovust, võimeid ja enesekindlust ning ennetab nii koolist väljalangemist kui ka alaealiste kuritegelikule teele sattumist."

Info: Alar Tamm
MTÜ Lastekaitse Liit juhataja
50 86656
Loone Ots
MTÜ Lastekaitse Liit president
55912536


Loe lisaks:
Kuidas vaeste laste heaks sõelaga vett kanti ehk kuidas KÜSK võitleb laste vaesusega
Kuidas vaeste heaks sõelaga vett kanti II ehk kuidas SM võitleb laste vaesusega
Raha lastele!
Gümnaasiumireform ehk kuidas koolide sulgemisega Eestis hariduse kvaliteeti parandati
Haridusstatistika uues kuues ehk kuidas laste hariduse arvelt kokku hoitakse
Eesti õpetaja kui priitahtlik pritsumees

No comments: