Wednesday, March 12, 2014

Naiste VI kongressist, manifestist, Ladyfestist ja näitusest "Naine ja poliitika"

Enne Eestist lahkumist, tegid Kadi Estland (kunstnik Nancy Nakamura Ideeriiulist) ja Rebeka Põldsam (kunsteadlane ja -kriitik) minuga intervjuu. Saime kokku ühes sadama lähedases kohvikus täpselt hetk enne minu laevale minekut.

Rääkisime esiteks kinos Artis kuni 28.märtsini avatud ajaloonäitusest "Naine ja poliitika", kuidas see sündis ja millised olid minu valikud selle kokku panemisel. Siit tuli ka edasi meie vestlust punase joonena läbiv mõte poliitiliselt teadlikust naisest Eestis.

Teiseks rääkisime Ladyfestist üldisemalt ja minu muljetest peale festivali. Nii üldises plaanis võiks öelda, et tegemist on väga huvitava ettevõtmisega, mis väärib tähelepanu ja osalemist. Samas on tegemist omamoodi niššiüritusega, mis aastate jooksul võiks vast veidi suuremaks kasvada.            

Viimaseks võtsime ette Naiste VI Kongressi, mis toimus 7.märtsil Eesti Rahvusraamatukogus ja naiste ühiselt esitatud nõudmised. Need koondati kongressi manifesti ja täna kõikidele huvilistele kättesaadavad. Naisliidu kodulehelt saab konverentsi ettekandeid ja kõnesid nüüd ka järelvaadata.

No comments: