Sunday, October 12, 2014

Elust, olust ja inimestest Päevik 1

Hommikusöök Indreku ja Kristiniga. Räägime stigmatiseerimisest ja marginaalsusest kui füüsilis-mentaalsest valust ja minu kavast asutada treeningrühm neile, kes soovivad sotsiaalsest tõrjutusest väljumiseks ise aktiivseid samme astuda.
Kl 11 Solviki koolis kohtun helilooja, muusiku ja pedagoogi Pär Ahlbomiga. Räägime kooli ajaloost ja asutame arhiivi. Olen sellele juba aastaid mõelnud, aga konkreetseid samme veel ei ole astutud. Kaardistame Solviki ajalooga seotud inimesed, põhilise dokumendid, mida tähele panna ja initsiatiivid, mis on siit välja kasvanud. Ideest saab tegelikkus.
Kl 13 Juhuslikult astuvad läbi Hiina esimese Waldorfkooli asutaja Harry Wong ja Järna lüürade ehitaja, Solviki endine lapsevanem Kjell Andersson. Teemaks Waldorfpedagoogika Hiinas. Harry Wong kutsub meid Hiinasse õpetajaid koolitama. Kjell Andersson käib kodus ja toob esimesed ajaloolised dokumendid arhiveerimiseks. Arutame Waldorf pedagoogika teemadel kolonialisatsiooni teooria võtmes. Huvitaval kombel on Kjell Anderssonil õnnestunud Järnas toodetavad muusikainstrumendid Hiinas turule tuua. Enamasti on kaubavood vastupidisel suunal.    
Kl 15 Arhiiv leiab endale koha Solviki koolis Pär Ahlbomi elumaja alumisel korrusel. Sinna tekib ka minule töökoht.
Kl 16 Käin Ytterjärna Kultuurimajas, kus on Rootsi Waldorf lasteaedade üleriigiline kokkusaamine. Lepin kokku Solviki kooli jõuluetenduse harjutamise ajad. Uksel kohtun Rootsi Antroposoofilise Ühenduse juhataja Mats-Ola Ohlssoniga.
Kl 18 Helistab ema, minu vanaema on surnud kell 16:30. Süütan tema mälestuseks küünla.
Kl 19 Õhtusöök perega Trosa sadamalinnas. Räägime vanaemast ja koolivaheajaks Eestisse sõidust.  

No comments: