Wednesday, October 08, 2014

Irooniast, subjektivismist ja kooseluseadusest

Eile kirjutasin Kierkegaardi kursusest, aga täna mõtlesin tuua ühe huvitava näite tema filosoofia praktilisest rakendamisest poliitikast läbiimbunud sotsiaalmeedias. 

Sven Kivisildnik kirjutab oma näoraamatus (avalikult, seega pidasin teksti näitena kasutamist eetilises mõttes korrektseks). 

( : ) saatsin siis kah riigikogule kirja; olgu nad neetud

Lugupeetud riigikogu liikmed!

Olen tähelepanelikult jälginud debatti kooseluseaduse üle ning mind on hämmastanud, millise hoolimatuse ja arrogantsusega ning loomaliku jultumusega paljud teie seast sõidavad üle rahva arvamusest ning enamgi veel - peavad neid, kes teie läbisurutava kooseluseadusega ei nõustu, tagurlikeks ja hukkamõistu väärivateks. No on alles nurjatus, kohelda säärasel autul kombel kõrgema võimu kandjat. See on olnud mulle isiklikult väga solvav. Tunnen, et paljud seal Toompeal künkal vihkavad minu rahvast ja mind ennast. Palun lõpetada taoline hübriidseaduslik aktiivsus! Kohe!

Käesolevaga kinnitan teile, et jälgin tähelepanelikult, kuidas kõik saadikud kooseluseaduse hääletusel käituvad, teen hoolega märkmeid ning pean kõike riigikogu valimiste eelsel ajal kindlasti meeles, jättes kindlasti oma hääle andmata neile saadikutele, kes ei austa meie kultuuri alusväärtusi ning perekonna ja abielu ideaale. 

Ehk jõuab kohale, inimese moodi teiega rääkida ei saa aga kui on õhus võimalus, et teil tuleb peagi endale ausa tööga leiba teenima hakata, siis ehk pöördute põhiseaduse vaimu juurde tagasi. 
Ühtlasi kinnitan, et teen endast kõik oleneva, et tuletada nende armetute olendite nimesid, kes ei austa meie kultuuri alusväärtusi ja perekonna ning abielu ideaale, valimiste eel kõigi vahenditega meelde ka kõigile neile kümnetele ja sadadele inimestele, keda tunnen ja tean ning oma 3000+ FB sõbrale, kellest paljud peavad lugu minu arvamusest. Samuti kinnitan, et soovitan tuttavail ja sõpradel ja lähedastel mitte hääletada valimistel mitte ühegi loomastunud erakonna poolt, kelle suure vaevaga kahel jäsemel püsivad liikmed toetasid kooseluseaduse vastuvõtmist. 

Soovides Teile kaalutlevat meelt ning mõistlikkust rahva enamuse arvamusega arvestamisel,
Sven Sildnik
Saarde vald
7.10.2014
riigikogu@riigikogu.ee
riigikoguliikmed@riigikogu.ee

Seda postitust laigib 12 tunni jooksul üle 120 inimese ja jagab ca 50. Tekib "arutelu", kohati väga homofoobiline: 

A) Mitteaustet homorastid....- ja nende tulihingelised pooldajad...
-andke lastele vikerkaar tagasi!!!
-ja oma arvamus pange paberile kirja... -ning lugege seda kodus omaette...
Tubli Sven!!!

B) Homo terroristlik Eesti. Pervod ja pedofiilid võivad need kaks esimest sõna endale meelepärasesse konteksti kohandada.

C) Ma ikka ei väsi ootamast millal hakatakse pedofiilide lapsekeskseid suhteid seadustama

D)kui (pede) seadus läbi läheb, -siis pole palju oodata....
võtame rootsi esskujuks ntx.
-sa ei õpeta lapsele, et pederastid on normaalsed.... -tuleb lastekaitsja ja võtab sult lapse ära..... -pärast anname neile samadele pederastidele kasvatada ja pruukida... 
paar äärmuslikku pretsedenti on olnud, aga hetkel ei viitsi linke otsida...
-muidugi oli pere ise ka juba suht nigelas seisus... (kuigi see ei õigusta, et heterolt võtame ja pedele anname)  

Sven Kivisildnik ise kirjutab kommentaarina: "kirja pealkiri on: Hoolimatus ja arrogantsus, ääretu jultumus põhja laenasin Priit Pulleritsult." Sealjuures on ta Pulleritsu sellesse arutellu ka liitnud (taginud) so kogu kirjatükile lisanduv "fantastiline mõttevahetus" muutub Tartu Ülikooli ajakirjandusõppejõule ja Eesti vanima päevalehe "Postimees" staarajakirjanikule nähtavaks. 

Aporia. (Sokrateslik ajakirjanikueetika õppetund Pulleritsule. Loodan, et Tartu Ülikool kannab kopsaka koolitustasu Kivisildniku arvele.)

Samal ajal riigikogus räägib Urmas Reinsalu (IRL juhtfiguur) kõnepuldist:
"Nii et on olemas teatud väärtused ja põhimõtted, mille alusel me peame seda ühiskonda korraldama nõnda, et kergekäeline nende väärtuste kahtluse alla seadmine, kus me oleme olnud väga tõsised kriitikud, on tegelikkuses samuti probleem. Aga kindlasti üks asi, mida ma tahan öelda, et see diskursus ka selles debatis on olnud selline, et on püütud omistada otsekui kooseluseaduse puhul ka seda, et selle n-ö statistilise enamuse vastaseid nii-öelda per capita või ühiskonna demograafiliste rühmade lõikes tekitavad nii eakamad inimesed või ka rahvusvähemused, ennekõike venelased."
 
Tühjus.
 
kui ma vaatan meest
siis mõtlen kuidas ta seksib
kui ma vaatan naist
siis mõtlen kuidas ta seksib
kui ma vaatan last
siis mõtlen kuidas ta on valmis seksitud
kui ma vaatan maja
siis mõtlen kuidas seal seksitakse
kui ma vaatan autot
siis mõtlen kuidas sellega seksima sõidetakse
ma vaatan igasuguseid asju
sipelgaid hobuseid puid ja asfalti
ja mõtlen kuidas keegi kusagil kogu aeg seksib
isegi puu otsas autos ja asfaldil
elaks siis lihtsalt koos
nagu normaalsed inimesed
aga siis mõtlen kuidas nad seksivad
normaalse inimese pea on selliste pervertide peale mõtlemisest paks

http://ehasalu.wordpress.com/2014/10/06/kuulates-normaalsete-inimeste-protesti/

I rest my case.

No comments: